Založ si blog

Gabčíkovo – O nás bez nás

Gabčíkovo – O nás bez nás                                                                                         18.9.2015

 

Táto správa je určená pre všetkých mierumilovných a zákon dodržujúcich občanov SR, ktorí našu vlasť nechcú zapredať záujmom lúzy vládnucej EÚ, lúzy v štátoch EÚ a jej platenými spolupracovníkmi v Slovenskej republike. Táto správa je tak isto určená aj občanom Českej republiky, ktorých tieto udalosti nedajbože ešte len čakajú.

 

Včera k nám do Gabčíkova bolo dopravených prvých 24 utečencov (údajne zo Sýrie), ktorí tu vraj majú byť do času, pokiaľ im budú nevybavené doklady, aby sa mohli asimilovať buď v Rakúsku, resp. v nejakom inom štáte EÚ. Sú to muži vo veku od 20 do 45 rokov, odhadom. Žiadne ženy ani deti tu nie sú. Koľko ich ušlo z autobusu, ktorý dopravoval utečencov z Rakúska do Gabčíkova, o tom verejnoprávne médiá mlčia (bola ich asi polovica). Pozrite si youtube.com, tam je o tom podrobná správa. Dnes počúvame a vidíme, že ďalšia várka utečencov sem do Gabčíkova bude dovezená zajtra http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/368004-rtvs-do-gabcikova-smeruje-dalsich-20-syrskych-utecencov/ .

 

Dnes som požiadal MV SR o zaslanie kópie Memoranda podpísaného vo Viedni Ministrom vnútra SR a MV Rakúska dňa 21.7.2015 v súlade s ustanoveniami Zákona č. 211/2000 Z.z. o slobodnom prístupe k informáciám (zákon o slobode informácií). (Žiadosť viď príloha).

 

Dúfam, že MV SR tieto informácie sprístupní a bude nám jasné, o čom táto dohoda je a čo máme u nás v obci očakávať. Je mi absolútne jasné to, že MV a vláda SR, akokoľvek sa snaží vymaniť z prijatia utečencov, ktoré nám predpíše EÚ, nemá šance voči tejto byrokracii a nariadeniam vzdorovať. Aj v prípade, že Summit EÚ najvyšších predstaviteľov jednotlivých krajín, v ktorých jedna z krajín je schopná blokovať akýkoľvek nátlak na prijatie utečencov, by sa mal konať a vyjadriť sa, EÚ to vyrieši kvalifikovanou väčšinou štátov EÚ, v ktorej SR a štáty V4 nemajú žiadnu šancu uspieť. Teda sa dostaneme do situácie, kedy vláda SR dá na vedomosť občanom SR, že robila čo môže, no nepomohlo to. Bola prehlasovaná. A toto je neprijateľné.

 

Včera, t.j. 17.9.2015 sa k postaveniu občanov Gabčíkova vyjadril v TA3 pán Mészáros, zástupca starostu obce pána Fénesa. Pán Fénes, starosta obce, nemal asi ani chuť a ani statočnosť, aby sa vyjadril k nasťahovaniu utečencov do obce. Pán starosta nás asi predal, v osobných a neverjných konzultáciách s pánom ministrom JUDr. Kaliňákom za nové hasičské vozidlo a umelú trávu na futbalovom štadióne v Gabčíkove. Uvidíme.

 

Zajtra, t.j. 19.9.2015 o 16:00 h. sa v obci Gabčíkovo uskutoční protestný sprievod proti zriadeniu utečeneckého tábora v obci Gabčíkovo v súlade s výsledkami referenda, ktoré jednoznačne bolo proti zriadeniu utečeneckśho tábora v našej obci. V obci je jednoznačný strach z toho, čo títo utečenci prinesú. Správy TA3, ktoré poukazujú na pokojný priebeh po ubytovaní utečencov v predchádzajúcom období, nie sú objektívne, došlo tu k viacero významným porušeniam zákona, o ktorých verejenoprávne médiá neinformovali a ani neinformujú.

 

S poukazom na predchádajúce fakty o EÚ a hlasovaní o prijatí, resp neprijatí utečencov, koľko ich má byť a koľko ich nemá byť, je jediným východiskom občanov SR to, aby sa v celoštátnom referende vyjadrili k tomu, či chcú vystúpiť z EÚ, a hlavne z “mierumilovného združenia” NATO. Toto je jediné východisko z tejto krízy, ktorá zatiaľ neničí, ale v budúcnosti bude ničiť nielen Slovensko, ale aj ostatné štáty, a hlavne členov V4. Tento postup odporúčam aj našim bratom Čechom, Poliakom a Maďarom.

 

Na jar roku 2016 budú v SR parlamentné voľby. Veľmi si prajem, aby sa občania SR v týchto voľbách vyjadrili k tomu, či SR ostane samostatným a suverénnym štátom (čo po podpise Lisabonskej dohody nie je a asi ani nebude), alebo občania ostanú ľahostajní a budú zvolené tzv. tradičné parlamentné strany, ktoré nám doniesli svojou “mimoriadnou aktivitou“ to, čo tu máme dnes.

 

O aktuálnej situácii v Gabčíkove Vás budem zajtra okamžite po akcii informovať.

Pravda – o čom to celé je

16.12.2015

Poprosím všetkých zmýšľajúcich ľudí na Slovensku, aby si vypočuli nasledovné relácie v archíve SV BB: http://www.slobodnyvysielac.sk/relacie/konspiracny-byt/ Ďalej to netreba komentovať. viac »

Zmena Ústavy SR – návrat totality jednej strany?

29.11.2015

Zmena Ústavy SR – návrat totality jednej strany? 28.11.2016 Masovokomunikačné prostriedky SR nás informujú o tom, ako vláda SR tvrdo bojuje proti teroristickým hrozbám. Čo nám však tieto viac »

29.11.2015

Zmena Ústavy SR – návrat totality jednej strany? 28.11.2016 Masovokomunikačné prostriedky SR nás informujú o tom, ako vláda SR tvrdo bojuje proti teroristickým hrozbám. Čo nám však tieto viac »

Peniaze, dolár, jen, euro, libra

Svetová ekonomika sa vracia do normálu, tvrdí banka bánk

25.06.2017 22:47

Rast svetovej ekonomiky sa vracia do normálu, tvrdí banka BIS. Zároveň odporúča skončiť s nízkymi úrokmi a varuje pred snahami zvrátiť globalizáciu.

TURKEY-LGBT/PRIDE

Turecká polícia si tvrdo vynútila zákaz pochodu homosexuálov

25.06.2017 21:30

Pochody za práva LGBTI komunity sa konali vo viacerých európskych aj amerických mestách. V Istanbule polícia proti sprievodu, ktorý úrady zakázali, tvrdo zakročila.

Graf, lupa, čísla, peniaze, ekonomika, euro

Taliani zatvoria dve banky, môže ich to vyjsť až na 17 miliárd eur

25.06.2017 21:20

Taliansko prispeje na riadenú likvidáciu dvoch regionálnych bánk sumou 5,2 miliardy eur, ale celkové náklady môžu byť až 17 miliárd eur.

volkswagen, protest, štrajk,

Štrajk vo Volkswagene sa skončil, mzdy porastú o 14,2 %

25.06.2017 20:39, aktualizované: 20:50

Štrajk v slovenskom Volkswagene sa skončil. V pondelok o 6:00 sa výroba obnoví v plnej miere.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 5
Celková čítanosť: 4930x
Priemerná čítanosť článkov: 986x

Autor blogu

Kategórie