Založ si blog

Gabčíkovo – O nás bez nás

Gabčíkovo – O nás bez nás                                                                                         18.9.2015

 

Táto správa je určená pre všetkých mierumilovných a zákon dodržujúcich občanov SR, ktorí našu vlasť nechcú zapredať záujmom lúzy vládnucej EÚ, lúzy v štátoch EÚ a jej platenými spolupracovníkmi v Slovenskej republike. Táto správa je tak isto určená aj občanom Českej republiky, ktorých tieto udalosti nedajbože ešte len čakajú.

 

Včera k nám do Gabčíkova bolo dopravených prvých 24 utečencov (údajne zo Sýrie), ktorí tu vraj majú byť do času, pokiaľ im budú nevybavené doklady, aby sa mohli asimilovať buď v Rakúsku, resp. v nejakom inom štáte EÚ. Sú to muži vo veku od 20 do 45 rokov, odhadom. Žiadne ženy ani deti tu nie sú. Koľko ich ušlo z autobusu, ktorý dopravoval utečencov z Rakúska do Gabčíkova, o tom verejnoprávne médiá mlčia (bola ich asi polovica). Pozrite si youtube.com, tam je o tom podrobná správa. Dnes počúvame a vidíme, že ďalšia várka utečencov sem do Gabčíkova bude dovezená zajtra http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/368004-rtvs-do-gabcikova-smeruje-dalsich-20-syrskych-utecencov/ .

 

Dnes som požiadal MV SR o zaslanie kópie Memoranda podpísaného vo Viedni Ministrom vnútra SR a MV Rakúska dňa 21.7.2015 v súlade s ustanoveniami Zákona č. 211/2000 Z.z. o slobodnom prístupe k informáciám (zákon o slobode informácií). (Žiadosť viď príloha).

 

Dúfam, že MV SR tieto informácie sprístupní a bude nám jasné, o čom táto dohoda je a čo máme u nás v obci očakávať. Je mi absolútne jasné to, že MV a vláda SR, akokoľvek sa snaží vymaniť z prijatia utečencov, ktoré nám predpíše EÚ, nemá šance voči tejto byrokracii a nariadeniam vzdorovať. Aj v prípade, že Summit EÚ najvyšších predstaviteľov jednotlivých krajín, v ktorých jedna z krajín je schopná blokovať akýkoľvek nátlak na prijatie utečencov, by sa mal konať a vyjadriť sa, EÚ to vyrieši kvalifikovanou väčšinou štátov EÚ, v ktorej SR a štáty V4 nemajú žiadnu šancu uspieť. Teda sa dostaneme do situácie, kedy vláda SR dá na vedomosť občanom SR, že robila čo môže, no nepomohlo to. Bola prehlasovaná. A toto je neprijateľné.

 

Včera, t.j. 17.9.2015 sa k postaveniu občanov Gabčíkova vyjadril v TA3 pán Mészáros, zástupca starostu obce pána Fénesa. Pán Fénes, starosta obce, nemal asi ani chuť a ani statočnosť, aby sa vyjadril k nasťahovaniu utečencov do obce. Pán starosta nás asi predal, v osobných a neverjných konzultáciách s pánom ministrom JUDr. Kaliňákom za nové hasičské vozidlo a umelú trávu na futbalovom štadióne v Gabčíkove. Uvidíme.

 

Zajtra, t.j. 19.9.2015 o 16:00 h. sa v obci Gabčíkovo uskutoční protestný sprievod proti zriadeniu utečeneckého tábora v obci Gabčíkovo v súlade s výsledkami referenda, ktoré jednoznačne bolo proti zriadeniu utečeneckśho tábora v našej obci. V obci je jednoznačný strach z toho, čo títo utečenci prinesú. Správy TA3, ktoré poukazujú na pokojný priebeh po ubytovaní utečencov v predchádzajúcom období, nie sú objektívne, došlo tu k viacero významným porušeniam zákona, o ktorých verejenoprávne médiá neinformovali a ani neinformujú.

 

S poukazom na predchádajúce fakty o EÚ a hlasovaní o prijatí, resp neprijatí utečencov, koľko ich má byť a koľko ich nemá byť, je jediným východiskom občanov SR to, aby sa v celoštátnom referende vyjadrili k tomu, či chcú vystúpiť z EÚ, a hlavne z “mierumilovného združenia” NATO. Toto je jediné východisko z tejto krízy, ktorá zatiaľ neničí, ale v budúcnosti bude ničiť nielen Slovensko, ale aj ostatné štáty, a hlavne členov V4. Tento postup odporúčam aj našim bratom Čechom, Poliakom a Maďarom.

 

Na jar roku 2016 budú v SR parlamentné voľby. Veľmi si prajem, aby sa občania SR v týchto voľbách vyjadrili k tomu, či SR ostane samostatným a suverénnym štátom (čo po podpise Lisabonskej dohody nie je a asi ani nebude), alebo občania ostanú ľahostajní a budú zvolené tzv. tradičné parlamentné strany, ktoré nám doniesli svojou “mimoriadnou aktivitou“ to, čo tu máme dnes.

 

O aktuálnej situácii v Gabčíkove Vás budem zajtra okamžite po akcii informovať.

Pravda – o čom to celé je

16.12.2015

Poprosím všetkých zmýšľajúcich ľudí na Slovensku, aby si vypočuli nasledovné relácie v archíve SV BB: http://www.slobodnyvysielac.sk/relacie/konspiracny-byt/ Ďalej to netreba komentovať. viac »

Zmena Ústavy SR – návrat totality jednej strany?

29.11.2015

Zmena Ústavy SR – návrat totality jednej strany? 28.11.2016 Masovokomunikačné prostriedky SR nás informujú o tom, ako vláda SR tvrdo bojuje proti teroristickým hrozbám. Čo nám však tieto viac »

29.11.2015

Zmena Ústavy SR – návrat totality jednej strany? 28.11.2016 Masovokomunikačné prostriedky SR nás informujú o tom, ako vláda SR tvrdo bojuje proti teroristickým hrozbám. Čo nám však tieto viac »

TOMÁŠ: Reakcia na TB strany SaS

Vyhlásenie kultúrnej obce k nominícii Erika Tomáša na post ministra kultúry

18.03.2018 17:26

Vyslovujeme dôvodné obavy, že po ministrovi M. Maďaričovi by bola táto nominácia krokom späť v kvalite vedenia tohto rezortu, ktorý má prinášať do spoločnosti dôležité hodnotové impulzy a tiež formovať verejnú diskusiu, píše sa vo vyhlásení.

Bašár Asad

Bašár Asad navštívil vojakov vo východnej Ghúte

18.03.2018 17:20

Sýrska štátna televízia odvysielala v nedeľu zábery, ktoré zachytávali prezidenta Asada stojaceho pri tanku alebo v rozhovore s vojakmi na ulici vo východnej Ghúte.

Michal Horsky

Zomrel politológ Michal Horský

18.03.2018 16:50

V rokoch 1990-92 bol poslancom Snemovne národov Federálneho zhromaždenia, bol aj jedným zo zakladateľov Trnavskej univerzity.

lieky

Poisťovne vítajú rozhodnutie súdu v spore o Vargatef, rezort zdravotníctva ho nekomentuje

18.03.2018 16:40

Liek Vargatef sa používa na liečbu rakoviny pľúc, v kategorizačnom zozname sa nachádzajú lieky, ktoré musia zdravotné poisťovne (ZP) preplácať zo zákona.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 5
Celková čítanosť: 5485x
Priemerná čítanosť článkov: 1097x

Autor blogu

Kategórie